تبلیغات
مـــاوراء شعـــر و موسیــقی - Thy Light - No Morrow Shall Dawn 2013
مـــاوراء شعـــر و موسیــقی


یک قدم تا نابودی !
باریکه ای نور در اعماق تاریکی !
صدای دردناکشان طنین انداز شده
صدایی از اعماق درونشان
صدای فراموش شدگان ، صدای دفن شدگان در تاریکی را بخوبی میشونم !
اری صدای Thy light  به گوشم میرسد !

Thy light بندی نام اشنا برای تمام دوست دارن DSBM  هستش ، بندی که با انتشار دو البوم دمو در سالهای 2005 (The Call Of The Dark Forest) و 2007 (Suici.De.pression) خودشو به دنیا معرفی کرد ، البوم 2007 با وجود اینکه یک کار دمو بود ، از کیفیت قابل قبول و خوبی که شایسته ی این گونه اثار باشد برخوردار بود و از لحاظ اهنگسازی و محتوا ان قدر قوی بود که Suici.De.pression را به یک شاهکار بی نظیر در سبک دپرسیو بلک متال تبدیل کرد !
پائولو برونو (Paolo Bruno) رهبر و یگانه مرد گروه علاوه بر این گروه ، نامش در دو بند برزیلی با نام های Desdominus  و  Dreamstate  نیز به چشم میخورد .اما اکنون پس از گذشت نزدیک به 7 سال دوباره با البومی جدیدی با نام "No Morrow Shall Dawn" در سال 2013 بازگشته اند این البوم در تاریخ July 20, 2013  توسط کمپانی چینی Pest Productions  در 500 نسخه ریلیز شد ! . اثری قدرتمند که پاسخ بسیار محکمی بود به  انتظار هواداران این گروه ، اثری که شامل 5 اهنگ و مدت زمان نزدیک به 41 دقیقه است . این البوم نیز همانند البوم Suici.De.pression شامل دو اهنگ اینسترومنتال با نامهای  Suici.De.spair و   Corredor Seco می باشد و سه اهنگ دیگر هسته ی اصلی البوم را تشکیل میدهند .
ریف های بلک متالی ارام با درامی نسبتا ملایم و گاهی سریع ، تم اصلی و درون مایه ی این البوم می باشد و همچنین از لید گیتار برای خلق اتمسفری کامل و حالتی دپرسیو در شنونده بهره برده شده است  و تمپوها در هر یک از اهنگها با دیگری تفاوت زیادی دارد و فضا و محیطی  حیرت اوررا خلق کرده است که کمتر تمایل به سوراخ کردن مغز شنونده دارد !!
شروع البوم با اهنگ بدون کلام Suici.De.spair  می باشد که این موضوع ما را به یاد البوم 2007 و شروع البوم با اهنگی با عنوان Suici.De.pression می اندازد . اهنگی بسیار ارام که با کیبورد و پیانو ساخته شده است و دارای فضای امبینت است .
 این البوم در مقایسه با البوم سال 2007 ، از شدت و سنگینی کمتری برخوردار است اما از تمام تجربیات سودمندی که در ان البوم وجود داشت در اینجا نیز بگونه ای دیگر بهره گرفته شده است . از نکات قابل توجه دیگر که در البوم به وضوح دیده میشود استفاده از وکال scream و کلین وکال است !
قابل توجه است که  این البوم با همکاری Alex Witchfinder بعنوان ترانسرا و همکاری وکالیست مهمان ، Tim Yatras (المان - عضو گروه های دپرسیو بلک متال Austere و  Woods of Desolation) در اهنگ No Morrow Shall Dawn  شکل گرفته است .
پس از به پایان رسیدن ترک اول ، شنونده اماده شنیدن اهنگ بسیار عالی Wanderer in Solitude ( سرگردان در تنهایی ) می شود . شروع اهنگ با گیتار اکوستیک اهنگ Ashes Against the Grain از Agalloch  را در ذهنم تداعی کرد . در ادامه استفاده از اسکریم وکال و ملودی های غمگین باعث میشود که این اهنگ را بتوان ساعت ها بصورت متمادی گوش داد !
و در ادامه No Morrow Shall Dawn را خواهیم شنید ، این اهنگ نیز جز اهنگهای ویران کننده ی این البوم است ! ، شروع اهنگ با پیانو و کیبورد بسیار عالی می باشد ، اهنگی نرم ، ملودیک ، با فضاسازی امبینت که اثری فانتزیک در ژانر دپرسیو بلک را به معرض نمایش میگذارد از ویژگی های این اهنگ که در بالا به ان اشاره شد استفاده از Tim Yatras به عنوان کلین وکال است که حس روشنی و پالودگی خاصی را به اهنگ القا میکند !
اهنگ  Corredor Seco نیز دیگر اثر اینسترومنتال البوم است که شنونده را برای شنیدن اخرین ترک البوم یعنی The Bridge  اماده میکند !
 
 ایده ی ساخت اهنگ The Bridge برگرفته شده از داستان فیلم The Bridge   به نویسندگی و کارگردانی Eric Steel   می باشد و این کار شگفت انگیز احساسات شدید انسانی که با سختی ها امیزش پیدا کرده است را بخوبی به تصویر میکشد !.
این اهنگ اتمسفری شبیه به دموی  Suici.De.pression  دارد و در ان  از سمپلهایی چون باران و تگرگ برای ایجاد تیرگی هر چه بیشتر اثر و القای ان در شنونده استفاده شده است  و این اهنگ  با داشتن ، شروعی با ریفهای سولوی ارام و صدای اسکریم وکال و سولوهای کمی احساسی در بعضی از جاها ، اهنگی فراموش نشدنی را در ذهن علاقمندان این اثر به ثبت می نگارد !این البوم واقعا یک البوم کامل است و هیچ جای اشکالی در ان دیده نمیشود !  ، و تنها ایرادی که میتوان به این البوم وارد کرد تایم بسیار کوتاه این البوم است که برای این سبک از موزیک کوتاه است ، به هر حال این موضوع نیز اهمیت چندانی نخواهد داشت !
Thy Light با ارائه وساخت این البوم کوتاه نمیخواهد ثابت کند که بهترین بند depressive black Metal در جهان است ! ، اما این البوم نیز همانند ان دموی سال 2007 یک شاهکار است و مطمئنا یکی از بهترین اثاری خواهد بود که در این ژانر و در سال 2013 ساخته شده است ! ، این البوم را به تمام طرفداران دپرسیو بلک متال و طرفداران بلک دووم و فیونرال دووم توصیه میکنم .


Download Album - MP3 320


[ پنجشنبه 20 تیر 1392 ] [ 02:49 ب.ظ ] [ Burrzzum Metallove ] نظرات